Známka slušného vychování

Je neděle ráno a slunce na obloze snad ještě také tiše dřímá. I přes to se tiše vyplížíte z vyhřáté postele ve Vaší ložnici a jdete otevřít neznámému člověku, který tak nedočkavě klepá na Vaše vchodové dveře. Při prvním pohledu zjistíte, že se jedná o Vaši sousedku, které již táhne na devadesát let a že jí …

Je neděle ráno a slunce na obloze snad ještě také tiše dřímá. I přes to se tiše vyplížíte z vyhřáté postele ve Vaší ložnici a jdete otevřít neznámému člověku, který tak nedočkavě klepá na Vaše vchodové dveře. Při prvním pohledu zjistíte, že se jedná o Vaši sousedku, které již táhne na devadesát let a že jí montáž nábytku při jejím věku opravdu již nemůže zasáhnout. V takovéto situaci nezbývá nic jiného, než se pousmát a jít s radostí pomoci.
 

Den, na který nikdy nezapomenete

Tak už je to tady. Ta chvíle, kdy Vám stěhováci přivezli nové věci do Vašeho starého obydlí a Vám připadá na hrb jejich převelice obtížné sestavení. Mělo by to být přeci tak snadné, tak proč máte v puse ten hořký pocit, že byste se do něčeho takového, jako je montáž nábytku, snad ani neměl pouštět?